• list 01
  • listy 01
  • listy 02
  • sad 01

Co a jak dělá naše tělo

Co a jak dělá naše tělo?

Co je to?

Je to stav, kdy se přes střevní stěnu dostanou do krevního oběhu látky, které by se tam dostat neměly (molekuly potravy, bakterie atd.).

Kdy vzniká?

Střevní sliznice normálně vstřebává jen tělu prospěšné látky. Když neustále jíme potraviny, které ji dráždí, anebo když dostaneme nějakou střevní infekci, když bereme antibiotika, když se neumíme vypořádat se stresem - dochází k poškození střevní výstělky. Imunitní buňky, které jsou ve střevě a hlídají, aby přes střevní sliznici neproniklo nic škodlivého, tehdy vylučují cytokiny, které spouští a udrží zánět jako obrannou reakci.

Číst dál...

    V našem těle jsou některé části a orgány v kyselém prostředí, třeba žaludek je plný kyseliny chlorovodíkové, jiné fungují naopak v prostředí zásaditém – jejunum a ileum tenkého střeva. Zásaditá je zejména naše krev a extracelulární tekutina.

Číst dál...

játraVšichni víme, že se játra poškodí, když je hodně napájíme alkoholem. Také, jestli-že máme najednou nějak nažloutlou pokožku, respektive oči, tak s játry něco asi není v pořádku a je nutné navštívit lékaře. To jsou však už hraniční stavy a běžné přetížení jater a s nimi spojené problémy si člověk obvykle nepřipouští.

Číst dál...

Naši partneři

Joomla templates by a4joomla