• list 01
  • listy 01
  • listy 02
  • sad 01

ROZŠKRÁBANÝ ATOPICKÝ EKZÉM

AV

Synovi se po oslavě narozenin u kamaráda udělal pod kolenem (atopický) ekzém, který si přes noc rozškrábal do krve. Druhý den jsme nasadili náš „nemocenský jídelníček“ – žádné mléčné výrobky, žádné sladkosti a pro jistotu žádné ovoce, aby se mu to nezhoršilo. A hodně vody. Pokožku jsem natírala Excipial Lipolotio, který nám kdysi dávno poradila alergoložka - prý když tohle nezabere, pak už jen kortikoidy. Je možné, že dnes už jsou lepší mastičky, ale tento přípravek se nám doma u dětí vždy osvědčil na extrémně suchou pokožku. Ekzém se však ani po 2 dnech nelepšil. Přípravek jsem střídala s konopnou mastí a z lednice jsem pro jistotu vytáhla i konopný olej.

Simko 1

Kluk (4 roky) si to neustále škrábal, vypadalo to hodně ošklivě, muselo to být velice nepříjemné. V noci se kvůli tomu budil. Tak jsem si řekla, že zkusím ještě aloe vera, které mi roste v ložnici. Když to funguje na popáleniny (to jsme naštěstí ještě nemuseli testovat, mám to jen načteno), tak snad i na ekzém bude mít aloe nějaký účinek.

(Ve skutečnosti vypadal ekzém mnohem hůř.)

 

 

 

AV 1

AV 2

Uřízla jsem spodní list aloe vera (u nás běžně pěstovaný, ne slavný aloe 

Rozřízla jsem ho uprostřed, rozevřela a vnitřkem potřela postižené místo.vera Mueller barbadensis), odřízla cca 2 cm, zbytek dala do dveří lednice, tam vydržel cca 2 týdny.

Efekt byl okamžitý. Kluk spal bez probuzení celou noc. Ráno vypadal ekzém pořád ošklivě, ale byl méně zarudlý a drobné krvavé ranky se téměř zhojily. Potřela jsem ho znova. Synovi trochu vadilo, že gel byl studený z lednice, ale jinak mu to bylo celkem příjemné.

Večer jsem to zopakovala.

 Simko 2

 

A toto je NEUVĚŘITELNÝCH 36 hodin od první aplikace:

Po překvapení z výsledku jsem aloe použila na odřeniny u jeho bratra a ty se také krásně rychle hojily.

Výborně to zaúčinkovalo na vznikající koutek na ústech.

Zatím neúčinkuje na ekzém na bradě po návštěvě zubaře.

                                                                                                         Mgr. Hilda Suchová

Naši partneři

Joomla templates by a4joomla