• list 01
  • listy 01
  • listy 02
  • sad 01

Většina z nás si ze školy pamatuje jméno Hippokrates a ví, že má něco do činění s medicínou. Tento řecký lékař již v 5. st. př. Kristem napsal, že člověk se většinou rodí zdráv a všechny nemoci do něj vchází s jídlem. Neplatí to teda jen teď v naší době, že potrava se často rovná slovu otrava.

Veškeré články a knihy o zdravé stravě se shodují na tom, že jíst se má střídmě a hlavně ovoce a zelenina. Kdo chce jít za zdravím dál, vybírá si jen lokální plody, kdo chce jít ještě dál, nakupuje většinou bio a ti nejdůslednější je pojídají pouze v syrovém stavu. V pohledu na oddělení potravin – nejíst bílkoviny s uhlovodany a podobně – se informace liší. Z naší zkušenosti je dělená strava jednoznačně přínosem. Její konzument se po krátké době cítí lépe a jako bonus je většinou ztráta několik nadbytečných kil.

Jestliže denně nesprávně mícháme potraviny, žaludeční šťávy je nikdy pořádně nenatráví a jejích značná část se pak ukládá na stěnách, v záhybech střev, a hlavně do jejích vychlípenin (divertiklů). Vytváří se tak tuhá hmota – kalové kameny, která tam zahnívá a otravuje naše tělo den po dni. V čistém tlustém střevě je teplota o 1 až 3 stupně vyšší než v ostatním těle a vytváří optimální teplotní prostředí pro okolní orgány, jako žaludek, játra, slinivku, slezinu, ledviny a močové a pohlavní orgány. Ale když je střevo plné kalových kamenů (můžou to být i desítky kilogramů), má nižší teplotu a navíc vytlačuje okolní orgány ze svých míst a také tlačí na bránici. Množství různých problémů a nemocí způsobených permanentně zaneseným a nedostatečně funkčním střevem se ani nedá vypočítat. S přibývajícími léty se, díky špatnému výběru stravy a také přejídání, činnost trávicí soustavy značně zhoršuje a celý systém se řítí do záhuby. Špatná činnost žaludku a střev vede k tomu, že krev je plná látek, které tam nemají být. 

Co teda s těmi odpadky v těle udělat?

Jednoduše POŘÁDEK.

Jiným slovem - DETOX.

  • Základní detox - Pro líné anebo osoby nedůvěřivé, detoxu neholdující

1 šálek kopřivového čaje ráno a 1 šálek večer. Celý dlouhý měsíc.

Pozor – detox se nedělá v těhotenství, ani během kojení, neboť odpadní látky se dostávají do děťátka, respektive do mléka.

  • Detox již pro osoby více motivované

Krok 1 - první a základní krok - klystýr

Pořádný efekt má, když se dělá aspoň 5 dnů po sobě. Ale i jednou je lépe než nic.

Kojení nevadí, ale v těhotenství by mohlo vyvolat děložní stahy, takže nedoporučujeme.

A radši na prázdný žaludek.

Soupravu na klystýr si koupíme ve zdravotnických potřebách. Do nádobky (irigátoru) nalijeme dva litry teplé vody s lžíci nebo i dvěma citrónové šťávy, místo toho může být odvar z heřmánku i jiných bylinek. Nádobku zavěsíme do výše očí. Konec hadičky můžeme namazat jedlým olejem. Aplikujeme vkleče s hlavou na rukou. Dýcháme zhluboka. Snažíme se dostat do sebe tolik tekutiny, kolik jde, ale nesmíme cítit bolest. S každým dalším pokusem nám to půjde lépe. Výsledky pocítíme ihned, zvláště ti, co trpí na hemoroidy a zácpu.

Krok 2 – očista kloubů

10 minut povaříme 5g bobkového listu (sušený prodávají v každých potravinách) ve 3 dcl vody a aspoň 3 hodiny směs louhujeme nejlépe v termosce. Můžeme nechat klidně i přes noc. Přecezený odvar pijeme po doušcích během 12 hodin. Pozor! Při vypití většího množství najednou by mohlo dojít ke krvácení (popraskání malých cévek a vlásečnic). Abychom se vyhnuli skvrnám na zubech, pijeme brčkem.

Opakujeme po 3 dnech, pak za týden a pak celý rok každé čtvrtletí. Později provádíme jednou ročně, vždy po očistě střev.

Dobré je udělat si klystýr také v den očisty kloubů a večer jít brzy spát. Ráno totiž můžete mít bouřlivou reakci – bolest v krku a zahleněný celý nosohltan a průdušky. Také vás můžou bolet záda. Většinou to přejde do 24 hodin.

Vedlejším efektem této kůry je výrazné posílení libida a u mužů erekce.

Krok 3 – očista jater a žlučníku

Při této očistě je výsledek také dost znatelný a teda motivující – budou z vás vycházet různé kamínky a písek. Provádíme ji co čtvrtrok a po roce stačí jednou za rok. Pokud se budíte mezi 1. a 3. hodinou ráno, je nejvyšší čas, abyste si ji udělali. Na vině jsou žlučník a/nebo játra.

Je dobré si udělat ultrazvukové vyšetření před i po očistě.

RECEPT I - vhodný pro osoby, které mají omezený příjem soli

Tři dny před samotnou očistou pijeme čerstvou jablečnou a grapefruitovou šťávu (některé prameny povolují i džus z obchodu) v neomezeném množství (aspoň litr) a provádíme klystýr. Jablečná šťáva změkčuje kameny. Třetí den večer začínáme s očistou. Připravíme si k posteli 2 dcl olivového oleje a 2 dcl čerstvé citrónové šťávy. Uděláme několik úklonů vlevo, zalehneme a přiložíme si termofor na oblast jater (vpravo pod žebry). Nejlépe v 19. hod. začneme pít 3 lžíce oleje a hned nato 3 lžíce šťávy. V termoforu pravidelně měníme vodu. Pokud se vám bude zvedat žaludek, mohla by vám pomoci lžička sody. Vypít byste to měli na cca 10 dávek, to je po 2 a půl hodině to máte v sobě. Vylučování začíná 4 až 10 hodin od začátku procedury, nejdříve kaly a usazeniny. Druhý den v poledne z vás budou odcházet už jen kousky bilirubínu a žlučových kamenů. Jíme lehčí, nejlépe vegetariánskou stravu a k snídani si dáme třeba ovesnou kaši se strouhanými jablky a medem. Stolice bude ještě pár dnů světlá.

RECEPT II

Velice účinná kombinace Epsomské soli, olivového oleje, grapefruitové šťávy a jablek.

Přesný popis očisty – z hlediska množství použitých surovin i dávkování, Vám rády poskytneme buď osobně v naší poradně, nebo na vyžádání zašleme emailem.

RECEPT III - nemá takový razantní účinek. Každé ráno na lačno vypijeme 1 a půl lžíce panenského olivového oleje, 1 lžíci medu a 1 lžíci citrónové šťávy. Během celého půlroku.

Krok 4 – očista ledvin

Pokud máte časté angíny, zhoršuje se vám kvalita vlasů, pozorujete změny na nehtech, trpíte záněty čelních dutin nebo vás pobolívají kolena, upozorňuje vás tělo na to, že s vašimi ledvinami nemusí být všechno v pořádku. Ledviny řídí minerální hospodářství a jejich funkce u zdravých lidí slábne už od 20 let.

Nejlépe se ledviny promývají v létě, kdy týden konzumujete jenom melouny. Proceduru opakujte opět za 2-3 týdny.

Ideální na očistu ledvin jsou i rostlinky Vojtěška a Nopál. V období očisty byste měli výrazně omezit mléčné produkty a sůl.

Můžete vyzkoušet i následující recept: 1 lžičku lněného semínka zalejeme sklenicí vody a uvedeme do varu. Dva dny pak pijeme každé 2 hod půl sklenice tohoto odvaru -  asi 2 lžíce odvaru naředíme vodou nebo přidáme citronovou šťávu.

Krok 5 – očista lymfy

Základem této procedury je pití čerstvých, zásaditých šťáv z citrusového ovoce – grapefruity, pomeranče a citrony, ředěných vodou. Souběžně s tím provádíme teplé koupele, případně jdeme do sauny, abychom nastartovali pocení a tím vyloučení odpadních látek. Kůra trvá 3 dny a během této doby nahradíme vypocené a střevem vyloučené odpadní látky z těla čerstvou šťávou plnou enzymů a vitamínů, které našemu organismu vrátí zásadité hodnoty, tak důležité pro jeho život a funkci.

Krok 6 – očista cév

Způsob života v současné době charakterizovaný nedostatkem pohybu, přejídáním a konzumací kyselinotvorných potravin, vede k zanášení cév odpadními látkami, hlavně vápníkem a tuky. Důsledkem je kornatění tepen – ateroskleróza – nebezpečí pro náš kardiovaskulární systém. Pokud si vyčistíte cévy, výrazně si prodloužíte a zkvalitníte život.

Návody jsou dva, můžete si vybrat. Budete potřebovat:

A.    2 pol. lžíce mletého kořene kozlíku lékařského, 2 dcl semínka kopru a 4 dcl medu
Vše promícháme, vložíme do 2l termosky, celý obsah zalejeme vroucí vodou a necháme 24 h louhovat. Poté scedíme, užíváme 1 lžíci 1/2 hodiny před jídlem do vyčerpání celé dávky.

B.    5 lžic rozdroleného chvojí smrku, nebo borovice, 3 lžíce plodů šípku, 2 lžíce nařezaných cibulových slupek
Vše se rozemele, dá do kastrůlku a zaleje 8 dcl vroucí vody, poté ještě 10 min povaří a 1/2 hodiny nechá louhovat. Scedí se skrze jemné sítko, či gázu. Dle potřeby patřičné množství uvaříme znovu. Užívá se 2 dcl odvaru 3 krát denně 1/2 h před jídlem a před spaním po 3 dny.

Dobře čistí cévy i šťáva z kiwi.

Souběžně s realizací všech výše uvedených procedur nezapomeňte na pohyb, pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, případně saunování.

Nyní už máte dost sebevědomí na to, abyste se stali úplně novými, zdravými lidmi.

Naši partneři

Joomla templates by a4joomla